P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
17.05.2022 - 16:23 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

 

Městys > Sport a kultura

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Knihovna - změna otevírací doby

Vloženo: 10.06.10 07:13 - Dítětová Eva, Zobrazeno: 95795x
Místní knihovna se nachází v přízemí budovy Úřadu městyse Nové Dvory.
Otevírací doba knihovny: úterý 15:30-17 hodin.
V knihovně je veřejně přístupný internet zdarma.
Telefon: 327571617.

NOVÉ KNIHY V KNIHOVNĚ

Prokletý kraj (M. Klevisová) - Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře ... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch.
Příští rok v tento den(S. Cousensová) – Minnie ví dvě věci: že její narozeniny na Nový rok trvale provází neštěstí a že za to všechno může Quinn Hamilton, muž, kterého nikdy nepotkala. Minnie a Quinn se před třiceti lety narodili ve stejný den, ve stejné nemocnici. Nejenže jí a její rodině tehdy ukradl odměnu za první narozené dítě, ale i jméno, které měla dostat. A od té doby už jsou každé narozeniny horší než ty předchozí. Když pak jednoho dne Minnie na Quinna náhodou narazí na jedné silvestrovské párty, vidí, že je skutečně dítětem štěstěny. Je atraktivní, vede úspěšný byznys a má dokonalou přítelkyni. A přestože jsou oba z úplně jiných světů, něco jako by je k sobě přitahovalo a jejich cesty se protínají čím dál častěji. Je to jenom náhoda, nebo je za tím něco víc?
Slušní lidé (J. P. Dalaney) – Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě…Plán zažalovat nemocnici rozběhne vyšetřování, které odhalí znepokojivé informace o tom, co se stalo v den, kdy byly děti vyměněny.
Tajnosti vdaných žen (C. Masonová) - Jill a Rob žijí ve šťastném manželství – dokud ovšem nezjistí, že kvůli Robovi nemohou mít děti. Pro Jill to rozhodně neznamená konec světa. Ke štěstí jí stačí věrný manžel, který ji hluboce miluje a dává jejímu životu smysl. Navíc existují přece i jiné cesty, jak mít dítě. Jenže Rob úplně ztratil zájem o sex, a odmítá se s ní o tom dokonce i bavit. Manželství se ocitá v krizi, a když se na obzoru objeví jiný muž, Jill, zmítaná pochybnostmi, bojuje s pokušením. To vše se odehrává ve chvíli, kdy si jedna z jejích nejlepších kamarádek právě užívá nejlepšího sexu svého života (za manželovými zády) a ta druhá sebe i své okolí přesvědčuje o tom, že má báječného muže, který po ní ještě i po letech touží. Jenže zdání často klame, což Jill tváří v tvář manželské krizi, nevěře i pravému přátelství brzy zjistí...

Zdání a manžel vždycky klamou (A. Jakoubková) - Stella Sterlingová byla už svým jménem, které jí vybrali rodiče, předurčena k hvězdnému životu. Narodila se v krásném velkém domě svých v jižních Čechách a vyrůstala v blahobytu. Její matka ji posílala do baletu a snila o tom, že její krásná dcerka životem protančí. Jenže Stella vyrostla do výšky sto osmdesáti centimetrů a na kariéru baletky tak mohla zapomenout. Její matka se tedy rozhodla, že Stellu pošle na konkurz pro modelky…