P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
21.09.2018 - 04:08 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

 

www.babybox.cz

 

Městys > Sport a kultura

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Knihovna

Vloženo: 10.06.10 07:13 - Dítětová Eva, Zobrazeno: 47419x
Místní knihovna se nachází v přízemí budovy Úřadu městyse Nové Dvory.
Otevírací doba knihovny: úterý 15:45-16:45 hodin, pátek 15:00-16:00 hodin.
V knihovně je veřejně přístupný internet zdarma.
Telefon: 327571617.

 

Nové knihy v knihovně

Přítelkyně (Táňa Keleová – Vasilková) - Tři ženy: Hana, Marta, Táňa. Tři přítelkyně, které spojuje touha po sebenaplnění a smysluplném životě. Hledají samy sebe a při tom cosi ztrácí a něco jiné zase nacházejí, trápí se i radují, jednoduše si s sebou vláčí balíček života naplněný různorodou směsí a samozřejmě i plný zvratů a překvapení.

Poslední dívka (Riley Sager) - Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli, a vrátila se sama. Jediná přežila hororový masakr. Stala se členkou „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři. Patří do něj třeba Lisa, která ztratila devět spolužaček z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, Sam, která přežila útok maskovaného muže a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží udělat rozhovor se všemi najednou, jenže dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. Jednou se však něco stane...

Staré/nové kutnohorské pověsti (Jitka Jelínková) - Výpravná, bohatě ilustrovaná sbírka tradičních, ale nově pojatých kutnohorských pověstí v podání akademické malířky Jitky Jelínkové, jejíž jméno je s Kutnou Horou dlouhodobě spjato. V knize  si nejen přečtete známější i méně známé pověsti, ale najdete tam také vysvětlení pojmů a skutečností, jejichž původ zůstal obecně zapomenut.

Vážka (Michel Bussi) - Kdo je tříměsíční dítě, které jako jediné přežilo havárii letadla? Komu Vážka, jak holčičku nazvali novináři, patří? O to se přou dvě rodiny, jedna bohatá, druhá chudá. Holčička je přiřčena chudým rodičům, ale druhá rodina se s tím nechce smířit. Jejich soukromý detektiv, zdá se, našel po letech pátrání k záhadě klíč. Záhy je však nalezen s prostřelenou hrudí. Je šokující rozuzlení dílem náhody, nebo někdo již od počátku se všemi účastníky manipuluje.

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci (Halina Pawlovská) – Knižní předloha filmové komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.