P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
18.05.2022 - 10:50 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

 

Městys > Senioři ČR z.s.

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Oslava MDŽ 6.3.2018

Vloženo: 27.03.18 07:36 - Dítětová Eva, Zobrazeno: 59286x

Oslava MDŽ

     6.3.2018 připravil výbor ZO Senioři ČR z.s. oslavu MDŽ a připomenutí 10. výročí vzniku této organizace v našem městysi. Všechny členky organizace byly na tuto akci pozvány osobně přáním, které vyrobil pan Stanislav Vojíř, místopředseda organizace. V úvodu oslavy vystoupily dětí z MŠ v Nových Dvorech, které nám pomocí trubiček  zahrály několik písniček a senioři je měli za úkol poznat a ukázat obrázek, který znázorňoval obsah písně. I senioři dostali možnost si takto písničku zahrát. Nebylo to tak snadné jak se mohlo zdát, takže jsme se u toho i zasmáli. Dětem děkujeme za vystoupení a pani učitelkám Evě Procházkové a Veronice Volejníkové děkujeme za jejich přípravu.

     Po vystoupení dětí pani Hana Rathausová hovořila o historickém vzniku oslav MDŽ. Pan Jiří Rajdl zhodnotil 10 let činnosti  Svazu seniorů a poděkoval pani Slávce Tyrkasové za její práci ve funkci předsedkyně této organizace.

      Přišla mezi nás i starostka městyse. Každá žena obdržela u příležitosti MDŽ přání a dvě kytičky. Jednu řezanou narcisku a druhou vyrobily děti z družiny ZŠ pod vedením paní Lenky Trajhanové. Při občerstvení k poslechu zahrál na harmoniku pan Václav Bílek.

Na tomto posezení se senioři  dohodli na dalších akcích, které se uskuteční v první polovině letošního roku a budeme rádi, když se těchto akcí zúčastní i nečlenové naší organizace.

Duben - Prohlídka vodárenské věže, Síně historie Nových Dvorů, prohlídka budovy základní školy / zámku / za účasti dětí z družiny paní Lenky Trajhanové. Sraz účastníků je 16.4.2018 ve 13.15 hod. před budovou ZŠ.

Květen - Návštěva Dačického domu a Českého muzea stříbra v  Kutné Hoře dne 16.5.2018 od 14.00 hodin.

Červen - Návštěva 21. základny taktického letectva Čáslav. Termín 5.6.2018 od 9.00 hodin až 11.30 hodin. Zájemci o návštěvu letiště se mohou přihlásit u pana Jiřího Rajdla do 1.6.2018.

Dětský den pro děti ze školní družiny dne 7.6.2018 od 13.15 hodin v prostorách ZŠ.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Jiří Rajdl - předseda organizace