P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
06.05.2021 - 12:18 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

 

 

Městys > Informace úřadu

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Informace starostky

Vloženo: 09.04.20 11:27 - Dítětová Eva, Zobrazeno: 9676x
Vážení spoluobčané,
hlavním tématem těchto dnů je Covid-19 a s ním spojená opatření a omezení, která postihují běžný život nás všech. V tuto chvíli nelze odhadnout, jaký bude vývoj událostí, a proto nelze ani stanovit termíny konání veřejných akcí, na které jsme v našem městysy zvyklí. Doufejme, že vše brzy skončí a náš život se vrátí do zaběhlých kolejí.
V březnu započaly stavební práce na rekonstrukci ulice Na Tržišti, které budou trvat tři měsíce. Rekonstrukce zahrnuje vlastní komunikaci, chodník a parkovací stání, veřejné osvětlení a parkovou úpravu před budovou zdravotního střediska. Rozpočet akce je 3.800.000 Kč. Mám velkou radost, že 1.600.000 Kč z naší obecní kasičky ušetříme, neboť v této výši se podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj.
Poslední etapou pokračuje oprava Kaple sv. Kříže, která spočívá v úpravě interiéru. Tím bude obnova památky dokončena.
Mnozí z Vás určitě postřehli dění kolem Kovářského rybníka. Ten změnil majitele a dostal se do dobrých rukou. Po dlouhých letech se tak konečně dočkáme odlesku vodní hladiny na našem Kovářáku.
Pokácení stromů u malého hřiště proběhlo na základě závazného stanoviska památkářů, které stanovuje také náhradní výsadbu. Vysázeny budou javory a živý plot, který bude přirozenou bariérou a částečně zabrání prašnosti z hlavní silnice. Také jsme žádali o stanovisko k vykácení thůjí na hřbitově s tím, že vysadíme nové. Toto však bylo památkovým ústavem zamítnuto.
 
Milí spoluobčané, přeji Vám krásné jarní dny plné hřejivých slunečních paprsků a klidné prožití velikonočních svátků. Budou sice jiné, ale věřím, že je prožijeme spokojeně a hlavně ve zdraví.
Pevné zdraví přeji Vám všem, milí spoluobčané!
                                                                                                                                                Vanda Vöröšová
                                                                                                                                               starostka městyse